stevendeschuyteneer

Jaar: 2025

Wat is een ideale relatie met ouders, mama, papa…?

Wat ik tot nu toe heb ontdekt, of ik het nu leuk vind of niet, is dat de relatie met de ouders echt een enorme invloed heeft. Wat ik ook aan therapie of zelfwerk doe, bijna overal komt de eerste vraag: “Hoe was, is mijn relatie met mijn ouders?”.

Zij zijn inderdaad de oorsprong van veel dingen die me soms belemmeren om mezelf verder te ontdekken. Daarmee bedoel ik niet dat het hun schuld is, zeker niet, het is gewoon iets waar ik me bewust van moet zijn. Wat betekent dat sommige ontdekkingen gewoon meer van mezelf vragen, door wat ik werd aangeleerd.

Het belangrijkste wat ik in deze ontdekking vond, was dat ik allereerst mijn ouders moet kunnen vergeven, van de moeilijkheden die ik voel en die mogelijk verband houden met mijn relatie met hen. Geloof me echt, elke ouder wil het beste voor zijn kind(eren) en zal doen wat op dat moment binnen zijn macht ligt.

Ja, maar als ik in hun plaats was, zou ik dit of dat hebben… Dat is het juist, ik ben niet in hun plaats, ik heb de dingen niet ervaren of gekend zoals zij ze gekend hebben. Ik kan mezelf dus helemaal niet in hun plaats stellen. Wat ik wel kan doen is, wanneer de situatie met mijn kind(eren) zich voordoet, ermee omgaan zoals ik denk dat er mee omgegaan moet worden. En me daarvan bewust zijn is al een uitdaging en laat staan ze dan ook nog eens veranderen.

Met deze kennis, liefdevol zijn naar de ouders, en mocht ik ze nog steeds dingen verwijten, dan vergeef ik ze onmiddellijk. Het heeft niets met hen te maken, het heeft gewoon te maken met hoe ik het accepteer en ik in de ultieme positie ben om het te veranderen als ik dat wil.

Het is niet omdat ik voel dat ik niet genoeg van iets hebt gehad dat ik dit niet mag geven;

  • Aandacht, dat ik ze geen aandacht moet geven.
  • Liefde, dat ik ze geen liefde zou moeten geven.
  • Knuffels, dat ik ze geen knuffels zou moeten geven.

‘Wees de verandering die ik in de wereld wil zien’ – Mahatma Gandhi.

Ouders willen gewoon van hun kind(eren) zien dat ze effectief de beste versie van zichzelf zijn. Door hen te tonen wat ik voelde dat ik miste, of hen ernaar vragen of erover te praten, toon ik zelfkennis en bouw ik bruggen die in de meeste levens waarschijnlijk nooit zullen gebeuren.

Verwacht niets, vergeef en wees dankbaar want ook dat is een deel van mij, zonder die ervaring was ik nooit wie ik nu ben.

Steven Deschuyteneer Ik ben een natuurgeneeskundige en dit is wat je echt moet weten chakras

Mooie ontdekkingen over jezelf, en hoe werkt dat dan uit in relaties met andere?

Bijna een jaar geen nieuwe berichten, betekent dat dat er sindsdien niets is gebeurd? Of is er zoveel gebeurd dat er gewoon geen tijd was? Eerder het tweede, hoewel tijd gemaakt kan worden, vond ik ook dat ik er niets zinnigs over kon delen, ik zat ‘in het oog van de storm ́.

Mijn grootste weg naar een beter en ander leven is een weg naar binnen. Wat ik daarvoor heb veranderd en ondernomen is te lezen in mijn eerste boek ‘YOU’ een gids om jezelf te ontdekken en je overtuigingspatroon te herschrijven en gratis te downloaden op deze website!

Steven Deschuyteneer Wat is en waar vindt men ware liefde hartje

Tot nu toe heb ik vooral geschreven over hoe dieper je in jezelf kunt kijken, hoe meer je zult ontdekken over jezelf, en hoe meer je ontdekt over jezelf, hoe meer schoonheid je zult zien.

De dag dat je weet dat alles in jou zit, dat jij de schepper van alles bent, dat is wat ik zou zeggen, als de dag dat je leven echt begint.

Iets waar ik vrij snel achter kwam was dat met alle verbazingwekkende ontdekkingen die ik over mezelf heb gedaan, zolang ik het allemaal voor mezelf houd en er niemand anders bij betrek, het me dieper in mezelf brengt en het allemaal heel leefbaar is.

Maakt dat alles meteen kristalhelder? Mmh laten we zeggen dat het klaarder wordt….

En dan de vraag die bij alles gesteld wordt, lost het al je problemen op? Nou veel van de persoonlijke dingen wel, nu in contact met anderen, of het nu familie, vrienden, collega’s, klanten zijn… komen er wel vlug andere problemen naar boven.

De grootste moeilijkheid na deze ontdekkingen was om ze in perspectief te plaatsen met anderen en vooral om in mijn eigen centrum te blijven. Zolang ik alleen ben gaat dit vrij gemakkelijk, maar als ik in contact kom met anderen is er iets meer voor nodig.

Steven Deschuyteneer Doe niet aan anderen wat je niet wilt dat mensen aan jou doen Communiceren

Eigenlijk lijkt het ook allemaal steeds sneller te gaan door het contact met anderen. In mijn eentje zou ik er heel lang over doen om diezelfde inzichten en gevoelens te ontdekken. In mijn volgende posts zal ik het hebben over wat de ontdekkingen bij mij, vooral in relatie met anderen, mij nog meer over mezelf hebben laten ontdekken.